Доступно про фотографію
надіслати фотографію
/ Новини

Новини

П'ятий всеукраїнський пленер “ФотоПАВЛО 2018”

05.07.2018 П'ятий всеукраїнський пленер “ФотоПАВЛО 2018”

12 липня День святих Верховних апостолів Петра і Павла День фотографа День святої Вероніки - покровительки фотографії

V. ФотоПАВЛО 2018

Присвячується 70-річчю Павла Дроб'яка (1948-2009)

12-16 липня 2018 року в Дмитровичах відбуватиметься п'ятий всеукраїнський пленер “ФотоПАВЛО 2018”. Ця подія була започаткована у 2014 році з метою віддати шану видатному фотографові сучасності Павлові Дроб'яку і зберегти для наступних поколінь його творчу спадщину і пам'ять про нього.

Перший пленер зібрав найближчих Павлових друзів з Івано-Франківщини, Львова, Одещини, Миколаєва і Рівного. В наступні три роки до Дмитрович приїзджало все більше учасників, географія пленеру розширювалася (Вінниця, Луцьк, Кам'янець-Подільський, Київ, Кривий Ріг, Суми, Харків, Хмельницький, Чернівці), програма виходила за рамки фотосправи. Оскільки Павло Дроб'як був людиною багатогранною і в коло його інтересів входило, окрім фотографії, багато інших творчих жанрів, то серед його друзів і шанувальників було чимало художників, письменників, журналістів, музикантів, театралів і т. п. Тому не дивно, що до Дмитрович завітали зі своїми творчими вечорами прикарпатський письменник Юрій Андрухович, київський поет Віктор Нагорний, художниця з Івано-Франківська Тетяна Павлик. Цього року заплановано твочий вечір письменника Тараса Прохаська, концерт етно-рок гурту “Перкалаба” з Івано-Франківська.

Пленер розпочнеться відкриттям фотовиставки Best of ФотоПАВЛО – кращих робіт Павла Дроб’яка періоду 1980-90 р.р. А в недільний день, коли святкуватиметься день села, традиційно відкриється виставка учасників пленеру на основі матеріалу відзнятого в Дмитровичах в попередні роки.

Основними організаторами і натхненниками даного заходу є Івано-Франківська та Львівська обласні організації Національної спілки фотохудожників України, народний фотоклуб “Колумб” з Тисмениці. Завдяки підтримці та сприянню Давидівської ОТГ, Пустомитівської РДА, жителів села (Галина Шапайко, Любомир Лещишин, Василь Батіг, Ігор Лозовський, Леся Варава, Оксана Бугай та багато інших) фотопленер у Дмитровичах поступово наближається до формату мистецького фестивалю.

Цей рік особливий в біографії Павла Дроб'яка — йому першого травня виповнилося б 70 років, а вже дев'ять років його нема серед нас. Готуючись до п'ятої зустрічі в Дмитровичах, організатори повні ентузіазму і сповнені надії, що й цього року отримають всесторонню підтримку від місцевої влади і громади.

Детальніше про пленер на сайті Національної спілки фотохудожників України та в групі ФотоПАВЛО

 повернутися до новин