Доступно про фотографію
надіслати фотографію
/ Новини

Новини

XII Національна фотобієнале ПРИРОДА 2018

31.03.2018 XII Національна фотобієнале ПРИРОДА 2018

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Фотоконкурс ПРИРОДА було започатковано 1995 року в Івано-Франківську. Йому передувала колективна виставка фотографів Молдови і України (1994 рік). У 1996 році конкурс відбувся вдруге, а надалі він перейшов в режим бієнале. 2012 року була проведена ювілейна десята ПРИРОДА. У 2014 конкурсу не проводився, а експозиція була сформована з робіт переможців попередніх десяти виставок. Щоразу виставки були приурочені до Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня. Починаючи з 1998 року після відкриття виставки проводяться триденні пленери в Карпатах, які базуються на спортивних базах, в лісництвах чи відбуваються у вигляді пересувних наметових таборів.

Цього року конкурс проводитиметься дванадцятий раз. Відкриття виставки і церемонія нагородженні переможців за традицією відбудуться в Івано-Франківському краєзнавчому музеї 6 червня, а пленер 6-10 червня у Верховинському районі: село Голови і полонина Скупова та околиці.

Основними незмінними організаторами і генераторами проекту є Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України і Народний фотоклуб «Колумб» (Тисмениця).

До участі запрошуються учасники попередніх конкурсів ПРИРОДА 1995-2016 років, а також всі бажаючі. Цьогоріч на конкурсі введено дві номінації для молодих учасників віком до 15 і 20 років.

Реєстрація учасників, завантаження робіт, оплата участі здійснюється на сайті http://biennalenature.org/.

Концепція

Дослідження взаємин людини і довкілля, конфлікту цивілізації та природи, урбаністичного середовища, екзотичних крайобразів, флори і фауни. Така палітра пропонує різноманітні експерименти як з концепціями, так і техніками.

Тема

Навколишнє середовище, екологія, урбанізація, ландшафт, українські Карпати, флора і фауна.

Умови конкурсу

 1. До участі в конкурсі запрошуються всі фотографи України, в тому числі молодь в двох вікових категоріях (датою відліку вважається 25 квітня 2018 року):
  • До 15 років включно;
  • Від 16 до 20 років включно.
 2. Кожен автор може подати максимально п’ять робіт. Всі роботи із серій розглядатимуться як окремі.
 3. Тільки jpg. без стискання з наступними параметрами: 8 BIT, RGB, щонайменше 2400 px по довшій стороні.
 4. Не допускається оформлення робіт у вигляді псевдопаспарту, полів, рамок. Зображення повинно бути навиліт.
 5. Не будуть подані на розгляд журі роботи, які раніше вже експонувалися на міжнародних фотосалонах і національних фотовиставках в Україні.
 6. Плата за участь (за організацію заходу «Природа 2018»):
  • для всіх учасників — 150 грн;
  • для членів НСФХУ — 100 грн;
  • для учасників до 20 років - безкоштовна.
 7. Журі:
  • Роман Михайлюк, НСФХУ - Івано-Франківськ
  • Віктор Нагорний, НСФХУ - Київ
  • Катажина Варанська, RSF - Жешув, Польща
 8. Нагороди виставки: медалі та дипломи Національної спілки фотохудожників України, медалі та дипломи ISF (міжнародний фотографічний рух “Образ без кордонів”), призи та цінні подарунки від спонсорів та співорганізаторів і партнерів. Спеціальні призи: Департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, імені Петра Крупи Жешівського фотографічного товариста (за кращу роботу з висоти пташиного польоту), газети «День», ЦСМ, Amway, ...
 9. Кожен учасник отримає ілюстрований каталог.
 10. Календар конкурсу:
  • Остання дата прийому робіт — 25 квітня 2018
  • Робота журі — 27-28 квітня 2018
  • Повідомлення рішення журі — травень 2018
  • Відкриття виставки, церемонія нагородження — 06 червня 2018
  • Пленер в Карпатах — 6-10 червня 2018, село Голови і полонина Скупова та околиці
  • Розсилка каталогів — червень 2018
 11. Беручи участь у конкурсі, ви погоджуєтеся з наступиними умовами:
  • Мені належить виключне право на використання перелічених фоторобіт та виключне право дозволяти використання даних творів*.
  • Згадані фотороботи не порушують прав фізичних осіб, які на них зображені.
  • Стосовно зазначених робіт мною безкоштовно, безстроково та без умов надається оргкомітету Дванадцятої бієнале «ПРИРОДА 2018» дозвіл на:
   • Публічну демонстрацію і публічний показ даних творів.
   • Відтворення даних творів, як складову частину поліграфічної продукції Дванадцятої бієнале «ПРИРОДА 2018».
   • Публікацію зазначених робіт у фотожурналах та інших періодичних виданнях (в тому числі й електронних), а також їхнє розміщення на електронних носіях та в інтернеті (із зазначенням авторства).

* У разі, якщо авторське право належить іншим особам (у випадку співавторства, роботи на замовлення тощо), фотографія може бути представлена на виставці за умови письмової згоди зазначених осіб (співавторів або власників творів). В таких випадках просимо за додатковою інформацією звертатись до організаторів.

Увага! Якщо у вас виникли труднощі з реєстрацією через форму на сайті, пишіть на [email protected] для отримання альтернативного способу реєстрації.

 повернутися до новин